Porubský sprinttriatlon 2014

Dne 04.05.2014 v 14:51, v kategorii Sprint triatlon

Fotografie z Porubského sprinttriatlonu od Alči: fotogalerie zde .

Triatlonová sezóna naplno začalo svátkem práce - 1.května - sprinttriatlon v Porubě. Ačkoli se závodníci vesměs přihlašovali předem na internetu (snad kromě většiny poláků), stejně se na prezentaci vytvořil hodinový špunt. Poučení pro příště, dojít ještě dříve! Stejně tak byly lehké zmatky při plavání, kde hlavně u dětí bylo možno využít více než jednu dráhu a výrazně tím plaveckou část urychlit. Zde ale nakonec pomohli organizátoři často z řad doprovodu či návštěvníků. Poslední velká kaňka na této akci pak byla krádež silničního kola belgického závodníka, kterou ovšem nikdo z pořadatelů nemohl ovlivnit, protože se stala mimo depo, parkoviště či závodní prostor.

Teď když máme za sebou už všechny tyto neduhy, budeme už jen pozitivní! A pojďme hned na závod samotný, protože ten se vydařil nad míru! Za triatlon klub Ostrava nastoupila silná sestava pěti borců - Ondra Rut, Honza Palider, Martin Prouza, Pája Hurník a Vojta Gruchala a jedné borky - Zoe Zdražilová. Právě Zoe absolvovala duatlon, který byl připraven pouze pro dětské kategorie. A po výborném plavání a dobrém běhu si pohlídala druhé místo.

V plavání dospěláků (celkem 77 závodníků) podal Honza na své poměry lehce slabší výkon (6:55 - 7. nejrychlejší čas), naopak nadstandardně zaplaval Ondra (7:01 - 10.čas) a už mu moc nechybí stát se nejrychlejším plavcem TKO. Martin se málem vlezl pod vynikajících 8 minut (8:03 - 30.čas) a kousek za ním lezl z vody Vojta (8:14 - 37.čas), který se proti minulému roku zlepšil o celou minutu! (Pozn. - rok zpátky plaval Vojta v čase 9:11, v roce 2012 dokonce 11:22 a rok 2011 prsama, kraulem a splýváním za 13:10!). Největší náskok před kolem pak věnoval Honzovi Pája (9:37, což je stále slušný čas).

Cyklistická část obsahovala tradičně pouze 3 kopečky - Martinovský a pak 2x z Plesné k Dobroslavicím. Vepředu se sjela silná skupina, které se dokázal udržet ještě Ondra, ale Honza už nikoli. Proto byl Honza ve druhém stoupání dojet Martinem, kterého dohnal Vojta. Nahoře u vysílače už byl Martin s Vojtou opět v úniku a do depa dorazili společně. Ondra měl v porovnání s ostatními čas kola nejrychlejší (celkově 14., Vojta 16. a Martin 18., všichni tedy zajeli velmi solidně!). Po cyklistické části figuroval nejvýše Ondra - 11. místo! Za ním společně Martin a Vojta kolem 25. místa. Po minutě za nimi dojel Honza a za další minutku pak Pavel.

V běžecké části měl z našich navrch opět Vojta, který předbíhal a předbíhal, až v posledním ze tří kol předběhl i Ondru. Svým 15. nejlepším běžeckým časem se tak dostal na skvělé konečné 15. místo, 5. v kategorii. Jen 3 místa za ním doběhl Ondra. Martin bohužel v běhu ztratil a propadl se na 30. pozici. Dobrý běh předvedl Pája a dostal se před Honzu. V cíli byli ale spokojeni všichni a to přece jde!

Vojta

PS: Všem pokaženým závodníkům TKO přeji brzké uzdravení! Stejně tak Ivě po operaci!
PPS: A všem študákům a maturujícím členům pevné nervy a šťastnou ruku při tahání otázek!