Pohárové triatlony

Dne 19.06.2014 v 13:02, v kategorii Terenní triatlon

Tento víkend byly na programu dva terénní triatlony Mezinárodního poháru - Brušperk a Dabrowa-Gornicza.

Sobotní počasí bylo pro triatlon ideální. Teploty okolo dvacítky, polojasno a voda měla příjemných 20 stupňů. Distance byly stejné jako loni - 0,8 - 28 - 4, tedy opět velký důraz na plavání a hlavně kolo, naopak krátký a rychlý běh. Na start se postavilo opět přes stovku závodníků, mezi nimi reprezentovali TKO Martin Prouza, Pája Hurník, Radovan Roubalík a já (Vojta). A nevedli jsme si vůbec zle!

Z vody jsme lezli v pořadí Martin (6. nejlepší plavecký čas celkově!), Pája, já a Radovan. Z depa jsem vyjel těsně za Pájou v domnění, že si to odkroužíme spolu. Pája byl proti a ustlal si hned jak to v terénu bylo možné. Tak jsme si kolo užívali každý sám. I to měl z nás nakonec nejrychlejší Martin, dvacet sekund za ním já, další kousek Pája a pak Radovan.

Do běžecké části jsem vybíhal na 21. pozici, přibližně 2 minuty za Martinem. Běh byl ale žalostně krátký a tak jsem jeho náskok stáhl nakonec na půl minutky a doběhl o dvě místa z ním na 16. pozici. Martin tedy dokončil celkově 14. Za námi pak kousek Pája (24) a Radovan (49). Běžeckou část jsem zvládl ve 4. nejrychlejším čase, ale to byla jen malá náplast na 7. místo v kategorii. V kategorii nejlépe dopadl Radovan, který bral skvělé druhé místo! Těsně pod bednou zůstal v Ačku Martin (5.) a já skončil ve třicátnících až sedmý. Pája mezi zkušenými skončil 8.

Fandit pak dorazili ale i další členové. Zraněný hlavodřevorubec Ondra Rut s Jančou, pan doktor Jalůvka s rodinkou, Tomášek Jaklů s maminkou a na skok i Honza Krhut. Opět jsme tedy měli více fanoušků než závodníků, ale zvykáme si, není to špatné ;)


Neděle

Ještě v Brušperku jsme se rozhodli (což znamená - překecali/hecli Lucku Materovou), že v neděli zkusíme triatlon v Dabrowe Gornicze v Polsku, kde jsou i podobné distance. Do auta jsme ráno naskákali ve složení Rosťa a Lucka Materovi, Tom Vorel a já, v Bohumíně jsme pak ještě nabrali Peťu Klodu. Rosťa představoval celý náš realizační tým - byl řidič, manažer, ekonom, fotograf, technik a staral se o výživu a nakonec nám i předával ceny :) Dojezd na místo byl typicky Polský - cesty neskutečně rozbité a rozkopané. Ale podařilo se.

Bohužel počasí se proti sobotě zhoršilo, bylo zataženo a pouze okolo 12ti stupňů! Ani jsme někteří neměli dost teplého oblečení a jak jsme viděli děcka vybíhat z vody a pak celé modré a klepající se jezdit na kole, do smíchu nám nebylo. Dokonce to bylo poprvé, kdy mi na startu v neoprenu a plavecké čepici byla zima! A to někteří ze 100 plavců byli i bez neoprenu! Ani jsem si tak neužil krásnou písčitou pláž a čistou vodu. Ta ale byla o dost teplejší než vzduch (20 st.) a tak 750m plavání nakonec bylo v pohodě.

Na kolo jsem měl původně přichystán suchý dres, ale v depu jsem rozhodl jej nevyužít a dobře jsem udělal. Zima byla jen chviličku, levný dres z Atexu brzy uschnul (až jsem se divil :) ) a jelo se dobře. Ale trať to byla téměř pro silničku. V písku potom na krosku. 20km samé roviny a z toho polovina po asfaltu. Výhoda pro moji 29'' ;) A tak jsem po mém slabší plavání postupně sjížděl jednoho (ne)cyklistu za druhým, až jsme se skupinkou dojeli Lucku. Ta se správně hákla a po pár kličkách v terénu (chápej - louka a ujetá hlína, sem tam písek) jsme si s Luckou jeli sami. Soupeři odpadli. A upřímně, později v lese jsem technicky stačil Lucce tak tak i já, jela hezky a rychle, ani mě nenapadlo se cpát před ni, brzdil bych ji :) Ale jak jsme se dostali znovu na asfalt, šel jsem dopředu a dotáhl ji do depa. Nutno podotknout, že posledních 5km jsem makal na 110%, protože jsem měl pomalý defekt na předním kole. Ale se štěstím jsem nespadl a dojel! Kolo sedlo na ráfek až v depu.

Na běh jsme tedy s Luckou vyběhli spolu. Ale hned bylo jasné, že ona si bude hlídat své první místo a já se o svou pozici ještě budu muset porvat a tak jsem nečekal a běžel. Bohužel, přede mnou byla díra 3 minuty a to se na 5km dlouhém běhu nedá dohnat. Naopak se ale dalo leccos ztratit a po mě z depa vybíhala minimálně další pětice soupeřů. Náskok jsem ale uhájil a ještě o fous navýšil. Nicméně mezi mě a Lucku se nakonec vtěsnalo ještě 10 závodníků! Pro mě to bylo celkové 10. místo a naprostá spokojenost. Až se zpožděním jsem se dověděl, že to stačilo na 3. místo v kategorii!

Česká výprava tedy byla velmi úspěšná. V první desítce jsme byli hned 4 - Peťa Kloda, Kuba Boček, Tomáš Opíchal a já. A medaile jsme posbírali 4 - Peťa (1.), Kuba (3.), Lucka (1.) a já (3.). Navíc jsme vybrali i tombolu, což byla taková náplast za ceny - poukázky do fitka v Dabrowe, které jsme nakonec věnovali zpátky do tomboly :)

Výsledky:
vysledky.timechip.cz…
vysledky.timechip.cz…

Foto na FB.

Vojta

PS: Zbývá jen dodat, že už tuto sobotu musíme všichni držet palce Pájovi Hurníkovi na IRONMANovi v Otrokovicích! Moraviaman startuje již v 7hodin a doufáme, že Pája ve zdraví dokončí!

Komentáře k článku
Přidat komentářJméno
Email Pokud si přejete abychom vás mohli zpětně kontaktovat,uvědte prosím vaši emailovou adresu
Zpráva
Dvanáct
(napište číslicí)

Partneři

Partnerské weby

Další články

Oravaman 2016 - velmi intenzivní zážitek

Mezi triatlonisty je slovenský Oravaman pojem a v posledních letech se závod řadí mezi nejkrásnější triatlony v Evropě s pravidelnou účastí závodníků z 30ti a více zemí.

Zoe - naše jednička

Úspěchů za rok 2015 měla Zoe Zdražilová nepočítaně. Kde jen začít?

Úspěchy v roce 2015

Rok 2015 je již dávno za námi a s ním i spousta oddílových úspěchů. Pojďme si je představit.

Jarní soustředění Němčičky 2016 - přihlášky

Přihlášku na jarní soustředění v Němčičkách najdete na prihlasky.triatlonklubostrava.cz.

Triatlon Rýmařov

V sobotu 25.7. se konal už 21. ročník silničního triatlonu v Rýmařově.