Valachyman 2014

Dne 25.08.2014 v 17:41, v kategorii Sprint triatlon

Krátkým triatlonem odstartoval dlouhý závodní víkend.

Již druhý rok po sobě jsem se přihlásil na krátký terénní triatlon pro širokou veřejnost. Opět se zde sešlo přes 600 lidí a mezi nimi nechyběl náš oddíl v zastoupení mém (Vojta) a Martina Prouzy. Na hostování, omlazení a zkrášlení týmu jsme si také půjčili Barču Šimkovou, která letos triatlony teprve oťukává. A kdo ví, jestli v budoucnu nebude naše barvy hájit oficiálně ;) Zajímavostí tohoto závodu jsou dva fakty – závodí se v pátek a start je intervalový po 20 sekundách, tedy časovka. Mi osobně sedí krátké a rychlé závody, tak jsem i zde zvolil kratší variantu, která měla distance nižší sotva o třetinu, ale časově a terénem byla však lehčí minimálně 2x.

Startoval jsem mezi prvními. A byla to opravdu rychlovka. 250m plavání hotovo za 4 minutky, depem proběhnout (fakt asi 200metrů!) a šup na kolo, které bylo více po silnici než v terénu. Což ale mojí devětadvacítce nijak nevadí ;) Cyklistika tak byla hotova taky bleskově a pouze mě mrzelo zaváhání v jedné části trati, kde se sbíhaly šipky z naší a dětské trati a já, stejně jako mnoho dalších závodníků, jsem si zvolil variantu špatnou a skoro o kilometr delší. Ze záznamu trasy jsem byl schopen ztrátu vyčíslit na necelé dvě minuty, ale ani to by posun v pořadí nezajistilo. Naše běžecká část byla celá po rovině a i to mi hrálo do karet. Napálil jsem to z posledních zbytků sil a cílem proběhl ve skvělém čase kolem 50minut. Fantastické bylo, že celý průběh moderoval komentátor české televize. Údajně jsem na krátké trati nějakou chvíli držel nejlepší plavecký čas. A také po doběhu do cíle jsem se ujal celkového vedení, ve kterém jsem byl skoro hodinku! Bylo skvělé slyšet z reproduktorů své jméno na prvním místě! Stále dokola a vůbec to neomrzelo! :-D Nicméně pak mou pozicí i sebevědomím zatřásl triatlonista, který můj čas pokořil o 2 minuty! A to v cíli ještě nebyla ani polovina závodníků z krátké trati. Naštěstí se ale mezi nás už nikdo nevtěsnal a to znamenalo jediné – parádní druhé místo celkově i v kategorii!

Až když jsem byl v cíli, tak odstartovali Martin a posléze i Barča. Zaplavali skvěle, ale pak přišla cyklistická část. Já jsem se nabídl, že pojedu za mojí Luckou a objedu tedy celou jejich trať. Lucka jela na celkové umístění v seriálu a tak musela dokončit za každou cenu. Proto jsem jel za ní a byl jsem připraven na případný servis. To jsem si ale dal! Vyjel jsem dříve, abych se dostal na horskou prémii před ní. To se mi povedlo a myslel jsem si, že to nejhorší máme již za sebou. Nemohl jsem se mýlit více! Následovaly další horší a prudší kopce a hromady, ale opravdu hromady bahna! Své kolo jsem proměnil v jednu velkou hnědou hroudu. A nutno také dodat, že technicky ani fyzicky jsem na projetí celé trasy neměl. Naopak mě překvapila Barča, která na vypůjčeném celoodpruženém kole byla schopna vyjet vše! Lucka mi ujela hned, ale neudržel jsem se ani té Barči. Holky jely výborně (no a neměly za sebou už jeden závod a taky jim šlo o umístění :) ). Do depa dojeli všichni v pořádku a běžeckou část s krásným kopečkem i pořádným brodem si užili do posledního kroku. Martin neměl na umístění mezi elitou (Čelůstka, Vabroušek, Klíma, Janeček apod.) šanci, ale rozhodně se neztratil. To Barča ještě letos těží ze svého věku a bez problému opanovala juniorky! Za zmínku stojí také fakt, že celkově závod v těžké konkurenci mezi ženami ovládla Lucka a s předstihem si zajistila i tento rok hlavní cenu celého poháru – dámské horské kolo Specialized! Pro nás ale bylo nejdůležitější, že jsme si závod pořádně užili!

V sobotu mě pak místo regenerace nenapadlo nic lepšího, než si zajet bajkový maraton Okolo Ostravy. A rovnou dlouhou trať v délce 60km. Ach jo, co mě to jen napadlo! Byla z toho nakonec příjemná cyklovyjížďka na 3 a půl hodiny. Co je pozitivní, konečně jsem zjistil a ochutnal, co všechno je na takových závodech připraveno na občerstvovačkách! Nejen jonťáky, voda, kola, džus či minerálky, ale také rozinky, hroznové cukry, čokoládky, tatranky, musli tyčinky, banány, melouny, cukr, sůl a hlavně – chleba se čtyřmi různými pomazánkami (škvarky, vajíčková, paštiková a sýrová). No, zkoušet dvě z nich před posledními kilometry nebyl dobrý nápad :) Ale celkově jsem si i tento „závod“ dokázal užít. No jo, ale co s volnou nedělí? Počasí super, tak hurá na silniční časovku do Stonavy! Délka 15km je akorát na vyjetí ;) Zde nechyběl ani Jirka Jakl, který náš oddíl reprezentuje téměř každý víkend v sezoně na silničním kole v závodech Slezského poháru! Oba dva jsme podali na naše poměry lehce nadstandardní výkony a v kategorii za sebou nechali ještě dost lidí. Víkend to byl dlouhý a náročný, ale krásný! Už se těším na další!

Vojta

valachytour.cz/race/8
www.ceskatelevize.cz…
www.cyklomaratontour…
www.spac-os.cz/data/…

Komentáře k článku
Přidat komentářJméno
Email Pokud si přejete abychom vás mohli zpětně kontaktovat,uvědte prosím vaši emailovou adresu
Zpráva
Dvanáct
(napište číslicí)

Partneři

Partnerské weby

Další články

Oravaman 2016 - velmi intenzivní zážitek

Mezi triatlonisty je slovenský Oravaman pojem a v posledních letech se závod řadí mezi nejkrásnější triatlony v Evropě s pravidelnou účastí závodníků z 30ti a více zemí.

Zoe - naše jednička

Úspěchů za rok 2015 měla Zoe Zdražilová nepočítaně. Kde jen začít?

Úspěchy v roce 2015

Rok 2015 je již dávno za námi a s ním i spousta oddílových úspěchů. Pojďme si je představit.

Jarní soustředění Němčičky 2016 - přihlášky

Přihlášku na jarní soustředění v Němčičkách najdete na prihlasky.triatlonklubostrava.cz.

Triatlon Rýmařov

V sobotu 25.7. se konal už 21. ročník silničního triatlonu v Rýmařově.