Běh, běh a ještě jednou běh

Dne 20.09.2012 v 22:35, v kategorii Sprint triatlon

K triatlonu patří kromě kola a plavání samozřejmě také běh. A ani ten by se neměl zanedbávat. Proto jsem si na tento týden naplánoval hned 3 běžecké závody a do některých zbantoval i další kluky z našeho oddílu.

V úterý jsme se s Martinem Prouzou a Petrem Čuperou účastnili menšího běžeckého závodu o délce jedna anglická míle.
Běžecký klub MK Seitl připravuje tyto minizávody každý týden na atletickém stadionu SAREZA (VOKD), účast se pohybuje od 15 do 60 závodníků a distance jsou od 400m po 5km. Všechny běhy se uskutečňují během týdne, většinou ve středu či ve čtvrtek od 17h. Jak jsem již řekl, tentokrát byla na programu anglická míle, tedy 1,609km. Přestože bylo ideální počasí a neplatilo se žádné startovné, na start se postavilo pouze 16 závodníků. Je to zejména kvůli slabé informovanosti o těchto akcích a prakticky neexistujících propozicích.
Míle čítala 4 dráhové okruhy. Hned ze startu vyrazil dopředu Martin a určoval celkem svižné tempo. Po polovině prvního okruhu roztrhal balík tak, že v čele zůstala pětičlenná skupinka, kde byli všichni naši závodníci. Po dalších 200m začal pomalu ztrácet Petr a do druhého okruhu už tahal Martin jen 3 další závodníky. Na špici se držel až do poloviny třetího okruhu, kdy dva zkušenější závodníci zabrali a po výrazném zrychlení mi i Martinovi odskočili. Dohnat se nám je již nepodařilo a já měl místy co dělat, ať stíhám vůbec Martinovi, protože ve čtvrtém okruhu jsem měl menší krizi. Tu jsem však přestál a Martinův malý odskok brzy dotáhl. V zatáčce před cílovou rovinkou se trošku zvolnilo, očekával se souboj o třetí místo. Martin stupňoval tempo, ale já jsem našel zbytky sil a vyrazil přes něj kupředu. Martin zareagoval trošku později, můj náskok stahoval, ale do cíle se mi jej podařilo o sekundu udržet. Za námi si páté místo pohlídal Petr, takže TKO zanechalo na závodech velmi slušný dojem.

Naše časy:
3. Vojta 5:39 (průměr 17,09km/h)
4. Martin 5:40 (17,04)
5. Petr 5:53 (16,41)

Výsledky: www.mkseitl.cz/vysledky target=blank>www.mkseitl.cz/vysle… (www.mkseitl.cz/userF…

Hned další den, tedy ve středu, se ve Studénce konal první ročník "Studénecké pětky", tedy běhu na 5km. Celý den bohužel od rána pršelo a ikdyž před pátou hodinou přestalo, zřejmě toto počasí mnoho závodníků odradilo a tak na start přišlo pouze 11 lidí. Za symbolické startovné se v příjemné rodinné atmosféře závodilo na okraji města. Celá trať vedla po asfaltu, ale brzy se vyběhlo na cyklostezku mezi pole. Pořadatelů bylo skoro více než nás, takže cesty byly dobře zajištěny i značeny. Terén byl mírně zvlněný a i ten jeden táhlý kopeček nám všem pěkně zvedl tepovku. Za TKO jsem nakonec nastoupil jen já a nevedl jsem si vůbec špatně. Celkově mě porazil pouze jeden běžec a jak jsem se později dověděl, byl z jiné kategorie, takže v té své jsem zvítězil před zbylými pěti soupeři. Vzhledem k počtu závodníků byli nakonec nějakou drobností odměněni všichni.

Výsledky najdete zde: www.mkseitl.cz/vysledky target=blank>www.mkseitl.cz/vysle…

No a tento náročný závodní týden jsme já a Martin Prouza zakončili opravdu stylově - Ostravským půlmaratonem! Na závod se přihlásilo 135 lidí a to i přesto, že šlo pouze o doplňkovou akci ke klasickému maratonu (zde startovalo přes 160 lidí). Počasí vyšlo a tak jsme se potýkali pouze s délkou tratě. Pro nás s Martinem to byl vůbec první závod s objemem nad 10km, tedy dvojnásobek standardní trénikové dávky. Popasovali jsme se ale s touto výzvou statečně a nejen že jsme do cíle doběhli, ale také jsme dosáhli velice slušných časů! Tak příští rok snad zkusíme maraton ;)
Naše časy na 21,097km:
Vojta 1:40:18 (průměr 12,62km/h)
Martin 1:50:36 (11,44)

Výsledky najdete zde: www.mkseitl.cz/vysledky target=blank>www.mkseitl.cz/vysle…

Foto zde: www.facebook.com/med… target=blank>Martin Dedek

Sami vidíte, že týden triatlonisty může být i na konci září velmi náročný (a to nepočítám nedělní silniční časovku do vrchu na Visaláje, více v následujícím článku). Osobně mě však mrzí, že se těchto běžeckých akcí (a obecně všech závodů v okolí) účastní tak málo členů našeho oddílu.

Komentáře k článku
Přidat komentářJméno
Email Pokud si přejete abychom vás mohli zpětně kontaktovat,uvědte prosím vaši emailovou adresu
Zpráva
Dvanáct
(napište číslicí)

Partneři

Partnerské weby

Další články

Oravaman 2016 - velmi intenzivní zážitek

Mezi triatlonisty je slovenský Oravaman pojem a v posledních letech se závod řadí mezi nejkrásnější triatlony v Evropě s pravidelnou účastí závodníků z 30ti a více zemí.

Zoe - naše jednička

Úspěchů za rok 2015 měla Zoe Zdražilová nepočítaně. Kde jen začít?

Úspěchy v roce 2015

Rok 2015 je již dávno za námi a s ním i spousta oddílových úspěchů. Pojďme si je představit.

Jarní soustředění Němčičky 2016 - přihlášky

Přihlášku na jarní soustředění v Němčičkách najdete na prihlasky.triatlonklubostrava.cz.

Triatlon Rýmařov

V sobotu 25.7. se konal už 21. ročník silničního triatlonu v Rýmařově.