Terénní duatlon Visalajka

Dne 04.06.2013 v 22:54, v kategorii Duatlon

Druhý ročník terénních triatlonů Beskyterra začal duatlonem na Visalájích.

Jako zázrakem celý den nepršelo a tak nás čekal opravdu hezký závod. Zázemí bylo vynikající, trať výborná, přesto se nás na startu sešlo pouze kolem 30 závodníků. Objemy byly tentokrát větší - 3km běh, 25km kolo a poslední běh dokonce 7km. Cyklistická část byla těžká sama o sobě, ale co poznamenalo nejen ji, ale i celý závod, byl fakt, že na nejdůležitější křižovatku se nestihl dostat pořadatel (ztracen, pak urval přehazovačku) a prakticky celé startovní pole tuto odbočku minulo. Což na druhou stranu zas tolik nevadilo, najeli jsme si pár km navíc a téměř všichni, takže nikdo nebyl výrazně ztratný.

Můj celkový čas v cíli byl dlouhých 2:31:00 a opravdu jsem si zamakal. Stálo to ale za to! V celkovém pořadí jsem skončil na 8. místě a k mému velkému překvapení to v nabité kategorii stačilo na bednu.

I přes malé problémy na trati se mi však závod moc líbil a tak mě mrzí, že se kvůli nezájmu závodníků pravděpodobně již nebude opakovat.

Tímto bych však stejně chtěl poděkovat Martinu Kupci za celou organizaci a za hezké pohoštění na Visalajce.