XTT Brušperk

Dne 21.06.2013 v 11:30, v kategorii Terenní triatlon

První letošní terénní triatlon s plaváním ve volné přírodě se konal v Brušperku na tradičním místě, s lehce pozměněnou tratí kola.

Za TKO se na start postavili Honza Krhut, Pavel Hurník a já (Vojta Gruchala). Triatlonu v Brušperku se pravidelně účastní spousta hobíků a tak se dalo čekat, že se naši závodníci budou pohybovat někde vepředu. A předpoklady se naplnily...

Ač byl od rána krásný letní den, voda byla relativně studená a tak byla jasná volba sáhnout po neoprenu. Letos byla takto oděna drtivá většina závodníků. Na břehu rybníka se seřadilo 106 plavců a se startovním výstřelem se vrhlo trávou, řasami a rákosím na 800 metrů dlouhé čachtání. Jako obvykle jsme se řádně poplácali, párkrát si lokli křišťálově zelené vody, ale nakonec jsme se všichni dostali na otočku k dobře viditelné oranžové bójce a dokonce i zpátky do depa! Z vody jsme vylezli v pořadí Honza (celkově 21.), Pavel (29.) a já (38.) a začal boj s neoprenem a ponožkami. Neopren šel dolů celkem dobře (až na čip na noze, který úkon lehce zkomplikoval), ale navlečení ponožek bylo téměř nad mé síly. Popral jsem se s tím ale a vyrazil na pestrou cyklistickou část.

Letos byla bajková trasa zkrácena na 14km, ale okruh se jel hned dvakrát. Tato změna byla ale jednoznačně k lepšímu, protože se minimalizovaly asfaltové úseky a většina tratě vedla terénem. A nutno podotknout, že místy velice technickým (chápejte rozbahněným, nesjízdným). Ale bylo to pro všechny stejné a měl jsem to štěstí, že jsem (skoro) nespadl. Cyklistickou část jsme všichni zvládli ještě lépe než plavání (Honza celkově 15. nejlepší čas, Vojta 23., Pavel 26.), mezi sebou jsme si při vjezdu do depa drželi pořadí stejné.

Běh byl jako vždy natažen směrem do města a vedl tedy převážně po asfaltu, což byla škoda. Byl však zvlněný a především schody (a následný kopeček) nám daly pěkně zabrat. Z depa jsem vybíhal s minutovou ztrátou na Pavla, Honza byl v nedohlednu. Cítil jsem se výborně a tak jsem to hezky napálil a předbíhal postupně jednoho soupeře za druhým, opravdu se mi běželo dobře (zde musím poděkovat jmenovitě Pavlu Hurníkovi za společné zimní tréninky na Lysou ;) ). No jak říkám, Pavla jsem střihl už na prvním kilometru. A pak ještě další téměř desítku závodníků. Běh mi vyšel a dosáhl jsem sedmého nejrychlejšího času ze všech, Honza 15., Pavel 28. A byl tu cíl! Zde už čekal Honza, který dokončil závod v čase 1:43:51 na celkovém 14.místě, což mu zajistilo vítězství v kategorii juniorů! Já jsem doběhl na 20. místě v čase 1:46:47 (6. v kategorii!) a Pavel kousek za mnou (1:48:58, 25.místo, také 6. v kategorii).