Hranický triatlon 2012

Dne 23.05.2012 v 16:34, v kategorii Sprint triatlon

V neděli 20.května se konal další závod Moravskoslezského poháru v triatlonu pod názvem Hranický triatlon.

Konal se již třetí ročník , který společně pořádaly kluby inSportline triatlon Lipník a t.j. Sokol Lipník . Závodníky čekaly distance 700 m plavání , 20 km na kole a 5 km běhu. Prezentace a start závodů, byl vzdálen necelých 50 m, nicméně překonat tento usek, stálo závodníky dobrých 15 minut, prezentace byla bohužel v loděnici a start na druhé straně řeky …

Start závodu byl vyhlášen na 13:00 a plavalo se v řece Bečvě, která měla 16°C. Pořadatelé na poslední chvíli zkrátili plaveckou část na 450 m, plavání však bylo ještě o něco kratší, podle časů odhaduji na 350m . Jako první dokončil plaveckou část Oliver Chripko z TITAN SC v čase 5 minut a 5 vteřin, jeden z nemladších závodníků startovního pole.

Cyklistická část vedla po místních komunikacích, po plavecké části hned následoval 4 km kopec, který dal určitě všem závodníkům zabrat. Dále vedla cyklistická část po zvlněné cestě zakončená delším sjezdem. Cesta závodu bohužel nebyla úplně ideální, značně poničená cesta a tři zpomalovací retardéry nepřidaly na bezpečí jednotlivých závodníků, kteří se ve sjezdech řítili 60km rychlostí. Úžasný výkon předvedl jako obvykle Jiří Klíma / CK Pemap Přerov/ . Který absolvoval cyklistickou část v nejrychlejším čase 32 minut a 50 vteřin.

Běžecká část vedla okolo Bečvy ve třech okruzích s dvěma občerstvovacími stanicemi, které si ve velmi slunečném počasí nechal uniknout jen málo kdo a minimálně se rozhodl schladit své tělo. Tento okruh byl zajímavý jak pro diváky, tak pro závodníky, jelikož šlo výborně po celém okruhu vidět soupeře. Vynikající cyklistický výkon Jiřího Klímy nakonec nestačil na výborně běžícího Tomáše Jurkoviče /ROCKTECHNIK Triatlon/, který nakonec zvítězil. Na třetím místě doběhl Aleš Dedek / AD Cyklo Brodek /.

Výsledková listina


Naše zastoupení

Celkové umístění V kategorii Jméno Čas
25.5.Radovan Roubalík1:06:21
26.8.Jan Palider1:06:23
28.6.Pavel Hurník1:06:35
40.2.Onřej Hurník1:09:02
43.14.Martin Prouza1:09:47


Komentáře k článku
Přidat komentářJméno
Email Pokud si přejete abychom vás mohli zpětně kontaktovat,uvědte prosím vaši emailovou adresu
Zpráva
Dvanáct
(napište číslicí)

Partneři

Partnerské weby

Další články

Oravaman 2016 - velmi intenzivní zážitek

Mezi triatlonisty je slovenský Oravaman pojem a v posledních letech se závod řadí mezi nejkrásnější triatlony v Evropě s pravidelnou účastí závodníků z 30ti a více zemí.

Zoe - naše jednička

Úspěchů za rok 2015 měla Zoe Zdražilová nepočítaně. Kde jen začít?

Úspěchy v roce 2015

Rok 2015 je již dávno za námi a s ním i spousta oddílových úspěchů. Pojďme si je představit.

Jarní soustředění Němčičky 2016 - přihlášky

Přihlášku na jarní soustředění v Němčičkách najdete na prihlasky.triatlonklubostrava.cz.

Triatlon Rýmařov

V sobotu 25.7. se konal už 21. ročník silničního triatlonu v Rýmařově.