Ostravsky Orient - MTBO dvojic

Dne 02.07.2012 v 14:01, v kategorii Sprint triatlon

V sobotu 30.6. Lucka a Vojta Gruchalovi uspořádali orientační závod dvojic na horských kolech.V poli závodníků samozřejmně nechybělo zastoupení našeho klubu .

Teplé slunečné počasí jsme objednali dlouho dopředu a požadavek byl splněn do posledního puntíku, možná až moc doslovně. Přesto na závod dorazilo 26dvojic. Obtížnost závodu jsme se rozhodli rozdělit a to na dva časové limity - 3 a 5hodin. V této době měly dvojice za úkol objet co největší počet kontrol rozmístěných v okolí desítek kilometrů. Každá kontrola byla ohodnocena body podle obtížnosti a dostupnosti - 10, 20 nebo 50 bodů. Maximální možný počet získaných bodů bylo 830. Dvojice pak byly rozděleny do dalších kategorií podle složení (dva muži, muž a žena, dvě ženy) a věku (součet let do 80let a nad 80let). Nejpočetnější skupinu tvořily mladé smíšené páry na dlouhé trati. Složení dvojic bylo opravdu rozmanité, od zkušených závodníků (až z Krkonoš, Brna či Zlína) po amatérské nadšence či rodinky s dětmi. Nejmladšímu závodníkovi (na 3hodinové trati) nebylo ani deset let!
Triatlon klub Ostrava se do akce zapojil také aktivně, což svědčí o všestranosti jeho členů. Do smíšených dvojic nad 80let se přihlásili Jirka a Iva Jaklovi, kterým se podařilo vybojovat třetí místo. V kategorii dva muži pak závodil tým Krhuti, kde mladší Honza dal pořádně zabrat zkušenému Liborovi.
Závod se dle prvních ohlasů vydařil. Poděkování patří nejen všem sponzorům, ale především účastníkům samotným, kteří dodali závodu tu správnou skvělou atmosféru.
Celou akci sponzorovali partneři našeho oddílu, jmenovitě firmy RAYNET s.r.o. a LowellPro,">www.lowellpro.cz/\">… mapu dodal Shocart">www.shocart.cz/cs/\"… a zázemí poskytl areál Vaňkův">www.vankuvkopec.cz/\… Kopec. Proto se podařilo obstarat nejen dobré jídlo, ale také pěkné ceny, diplomy pro každého účastníka a malou tombolu.

Veškeré info, články, fotky a samozřejmě také výsledky naleznete na stránkách http://ostravskyorient.ic.cz.">ostravskyorient.ic.c…

Komentáře k článku
Přidat komentářJméno
Email Pokud si přejete abychom vás mohli zpětně kontaktovat,uvědte prosím vaši emailovou adresu
Zpráva
Dvanáct
(napište číslicí)

Partneři

Partnerské weby

Další články

Oravaman 2016 - velmi intenzivní zážitek

Mezi triatlonisty je slovenský Oravaman pojem a v posledních letech se závod řadí mezi nejkrásnější triatlony v Evropě s pravidelnou účastí závodníků z 30ti a více zemí.

Zoe - naše jednička

Úspěchů za rok 2015 měla Zoe Zdražilová nepočítaně. Kde jen začít?

Úspěchy v roce 2015

Rok 2015 je již dávno za námi a s ním i spousta oddílových úspěchů. Pojďme si je představit.

Jarní soustředění Němčičky 2016 - přihlášky

Přihlášku na jarní soustředění v Němčičkách najdete na prihlasky.triatlonklubostrava.cz.

Triatlon Rýmařov

V sobotu 25.7. se konal už 21. ročník silničního triatlonu v Rýmařově.