Lysa Cup 2013 – všechno jednou poprvé

Dne 14.11.2012 v 23:09, v kategorii Sprint triatlon

Když jsem se loni na podzim Vojtovi zmínila, že se cyklisté v rámci zimní přípravy hojně účastní výběhů na Lysou a že tedy i my bychom mohli tuto akci vyzkoušet, zakoulel očima, zaťukal si na čelo a pronesl nějakou duchaplnou vtipnou poznámku z niž se mi vybavují slova hory, zima, dokopce, běhat, nikdy a šílenci.

Z toho zcela logicky vyplývá, že o rok později stojíme na startu prologu Lysacupu (dále LC) pod skokanskými můstky ve Frenštátě pod Radhoštěm společně se svými týmovými kolegy z TK Ostrava – Pavlem Hurníkem a Tomášem Sosnou, a dalšími 277 natěšnými jedinci.

Někteří z nich (jako já a Vojta) naprosto netuší do čeho lezou. Na startu se proto ještě hrdinně usmíváme a se startovním výstřelem svižně vybíháme na dva okruhy (cca 4km) relativně po rovině, jejichž součástí je však i dvakrát 423 schodů ke skokanským můstkům. Pocaď by to celkem šlo, dokonce dobře. Pak však přišlo to, kvůli čemu jsme sem vážili cestu, tedy výběh, výšlap či výplaz po čtyřech na jednu z dominant Beskyd. Velmi brzy začíná ubývat kyslíku a přibývat kyselin, což je stav neumožňující pokračovat v nastaveném tempu a chtě nechtě přecházím do chůze. Na 3 kilometrovém úseku na vrchol Javorníku se přes mě převalí neuvěřitelných 70 borců (ano, skoro pořád mě někdo předbíhá). Když mi těsně před cílem nadšeně zamává Monika Římanová a s radostným šklebem mě mine i Milan Švidrnoch, je mi to vlastně úplně jedno, a jsem ráda za nedostek kyslíku, který omezuje mé myšlení pouze na levá pravá. Stačí však 10 minut v cíli a už se, jako všichni ostatní, těším na příští závod, tentokrát už opravdu na Lysou. A jak dopadlo TKO? Čas vítěze byl 41:09. Sosnič startující ze zadních pozic obsadil neuvěřitelné 22 místo (46:13,). Nikdo moc nechápe, jak to ten týpek s vizáží pouličního povaleče a punkovým účesem dělá. Pavel dobře pochopil, že předstartovní matení soupeřů slovy: „Mi ty kopce vůbec nejdou“, je velmi účinná taktika a skončil celkově 91 (54:12). Vojta zapomněl svá slova (hory, zima, dokopce, běhat, nikdy a šílenci) a pozitivně naladěn dokončil kousek za Pavlem na 101 místě (54:55). Já s předsevzetím příště zapojit více hlavu a tvořit menší kyslíkový dluh celkově 186 (1:02:15). Oddíl TKO celkově 12!

Výsledky i fotky na www.lysacup.cz/zavod… target=blank>www.lysacup.cz

Autorka: Lucka Gruchalová

Komentáře k článku
Přidat komentářJméno
Email Pokud si přejete abychom vás mohli zpětně kontaktovat,uvědte prosím vaši emailovou adresu
Zpráva
Dvanáct
(napište číslicí)

Partneři

Partnerské weby

Další články

Oravaman 2016 - velmi intenzivní zážitek

Mezi triatlonisty je slovenský Oravaman pojem a v posledních letech se závod řadí mezi nejkrásnější triatlony v Evropě s pravidelnou účastí závodníků z 30ti a více zemí.

Zoe - naše jednička

Úspěchů za rok 2015 měla Zoe Zdražilová nepočítaně. Kde jen začít?

Úspěchy v roce 2015

Rok 2015 je již dávno za námi a s ním i spousta oddílových úspěchů. Pojďme si je představit.

Jarní soustředění Němčičky 2016 - přihlášky

Přihlášku na jarní soustředění v Němčičkách najdete na prihlasky.triatlonklubostrava.cz.

Triatlon Rýmařov

V sobotu 25.7. se konal už 21. ročník silničního triatlonu v Rýmařově.