Triatlon Tychy v Polsku

Dne 11.07.2013 v 22:59, v kategorii Terenní triatlon

Terénní triatlon Tychy je součástí Mezinárodního poháru v triatlonu 2013 a podle toho také vypadala účast i úroveň závodu.

Na start hlavní kategorie se postavilo 176 lidí včetně štafet! Plavalo se přibližně 500m v jezeře 2x větším než Hlučín, kolem kterého pak vedla rovinatá trasa horského kola a následně i běh.

Voda měla 19 stupňů a tak většina závodníků, která měla tu možnost, sáhla po neoprenu. Plavecká část byla v takovém počtu lidí opravdu velká plácaná a slabší jedinci uprostřed dostali pěkně zabrat. Nejednou jsem byl potažen, praštěn, odstrčen či potopen a taky jsem si párkrát pěkně loknul červeně zbarvené, ne úplně průzračné, vody. Nicméně jsem z vody vylezl kolem 50. místa, což mi poskytlo dostatečnou pozici pro stíhací jízdu na bajku.

Z depa jsem ovšem po malém zdržení (triatlon se asi fakt jezdí a běhá bez ponožek, že? :) ) vyjížděl téměř sám, což se ale nakonec neukázalo jako problém. Absolutní rovina přímo vyžadovala nahodit velkou placku a nechat ji tam po celou dobu. A tak jsem založil a jel. A jel. A předjížděl. Na trase bylo místy trošku bahýnko, ale co nás všechny dostalo, byla 10metrů dlouhá kaluž, která měla v nejhlubším místě tak půl metru na dno! A tuto kaluž jsme nakonec jeli 2x, tedy v obou směrech. Před koncem cyklo části jsem dojel větší balík, který nikam nespěchal a asi se už šetřil na závěrečný běh. Celé kolo jsem zajel opravdu výborně a výsledkem byl 11. nejlepší čas!

V druhém depu jsem se už tradičně nezdržoval. Vyběhl jsem ve větší skupince asi sedmi lidí a vydal se kolem břehu jezera vstříct otočce. Sluníčko už slušně pálelo a nohy neběžely. Tedy alespoň jsem si to myslel, protože jsem byl schopen předběhnout pouze jednoho borce, přičemž sám jsem se propadl o 5 pozic. Nicméně už na otočce jsem věděl, proč tomu tak je. V té chvíli jsem figurovat v první dvacítce borců a tam už nejsou žádní rekreační běžci. V cíli jsem zpočátku úplně spokojen nebyl, ale nakonec jsem zjistil, že jsem běžel opět velmi rychle, jen ostatní běželi ještě o fous rychleji. A že celkové 23. místo ze 176 účastníků je pro mne velice příjemným překvapením. A jaká byla teprve moje radost, když jsem zjistil, že v kategorii jsem pátý (ze 60) a že mi chyběly jen 2 minutky bednu či 6 minut na vítěze! Pozitivní povzbuzení pro další závody.

Závod byl rovněž součástí Mezinárodního poháru v TT a díky dobrému výsledku jsem se v kategorii posunul už na celkové druhé místo! Teď tu bednu ještě udržet do konce :)

Vojta Gruchala

Výsledky závodu: www.timechip.cz/vysl…
Výsledky poháru: www.timechip.cz/seri…

Komentáře k článku
Přidat komentářJméno
Email Pokud si přejete abychom vás mohli zpětně kontaktovat,uvědte prosím vaši emailovou adresu
Zpráva
Dvanáct
(napište číslicí)

Partneři

Partnerské weby

Další články

Oravaman 2016 - velmi intenzivní zážitek

Mezi triatlonisty je slovenský Oravaman pojem a v posledních letech se závod řadí mezi nejkrásnější triatlony v Evropě s pravidelnou účastí závodníků z 30ti a více zemí.

Zoe - naše jednička

Úspěchů za rok 2015 měla Zoe Zdražilová nepočítaně. Kde jen začít?

Úspěchy v roce 2015

Rok 2015 je již dávno za námi a s ním i spousta oddílových úspěchů. Pojďme si je představit.

Jarní soustředění Němčičky 2016 - přihlášky

Přihlášku na jarní soustředění v Němčičkách najdete na prihlasky.triatlonklubostrava.cz.

Triatlon Rýmařov

V sobotu 25.7. se konal už 21. ročník silničního triatlonu v Rýmařově.