Železný prajzák

Dne 19.07.2013 v 13:07, v kategorii Terenní triatlon

Na start oblíbeného a tradičního krátkého terénního triatlonu pro všechny se letos postavilo opět téměř 250 lidí.

Počasí bylo sice pochmourné, ale nepršelo a teplota se držela lehce pod dvacítkou. Foukal však studený vítr a tak se do vody nikomu moc nechtělo. Také letos se startovalo ve dvou vlnách po 125ti závodnících, mezi kterými bylo rozmezí 10minut. Já jsem na tomto závodě startoval poprvé, takže jsem bohužel spadl do druhé skupiny.

Plavání bylo jako vždy krátké (250m), ale tentokrát náročné, protože byly nemalé vlny. Zvládl jsem zaplavat v čase 5:14, což bylo pouze minutku po nejlepším. Z vody jsem vylézal na celkovém 38. místě! Nutno ale stále pamatovat na to, že se tohoto závodu účastní i opravdoví hobíci, takže mé výborné umístění je trošku zkreslené. Na druhou stranu zde byly i opravdové špičky z kraje, takže výkonnostní zastoupení bylo široké.

Prvním depem jsem přímo prolétl a poprvé jsem zkusil absolvovat závod bez ponožek. Časová úspora byla opravdu velká, ale po kole jsem měl trošku rozedřenou patu, takže na delší závody to zatím není. Každopádně můj čas v depu byl 7. nejrychlejší a to už je mezi 250ti lidmi znát.

Cyklistická část byla svižná. Jeli jsme přes Háj kolem Čerťáku až nahoru k Velké Polomi, následovaly Dobroslavice, sjezd ke trati v Děhylově, výjezd skoro až k Dobroslavicím a další sjezd do Jilešovic. Od tama už jen rovinka zpět do Benešova. 19km jsem zvládl slušně, ale naplno se zde projevil fakt, že jsem startoval z druhé vlny. Na rovinách jsem neměl s kým jet a ve výjezdech nebylo často kudy předjíždět. Jaké pak bylo mé překvapení, když jsem pak přijel do depa a celé polovina pro druhou vlnu byla prázdná! V mé vlně jsem se tedy probil až na první místo a to si udržel až do cíle. Nicméně ve srovnání s lepší první vlnou jsem měl kolo až 23.

Druhé depo bylo v mém podání ještě lepší než první - průlet za 32 sekund byl 4. nejrychlejší! V běhu (stejně jako na kole) jsem stále předbíhal někoho z první vlny a tak to pro mne byl spíše závod s časem proti těm nejlepším, kteří startovali 10minut přede mnou. Běh je letos mou nejsilnější zbraní a také tentokrát jsem zaběhl na 12. místě. Až mnohem později v cíli jsem se však dozvěděl, že celý můj výkon stačil "jen" na celkové 16.místo. Z těch 250ti lidí to ale vlastně není zas tak špatné, vždyť minulý rok bych bojoval sotva o první stovku ;)

Stránky závodu: www.zeleznyprajzak.cz/
Výsledky: www.timechip.cz/vysl…

Vojta

Komentáře k článku
Přidat komentářJméno
Email Pokud si přejete abychom vás mohli zpětně kontaktovat,uvědte prosím vaši emailovou adresu
Zpráva
Dvanáct
(napište číslicí)

Partneři

Partnerské weby

Další články

Oravaman 2016 - velmi intenzivní zážitek

Mezi triatlonisty je slovenský Oravaman pojem a v posledních letech se závod řadí mezi nejkrásnější triatlony v Evropě s pravidelnou účastí závodníků z 30ti a více zemí.

Zoe - naše jednička

Úspěchů za rok 2015 měla Zoe Zdražilová nepočítaně. Kde jen začít?

Úspěchy v roce 2015

Rok 2015 je již dávno za námi a s ním i spousta oddílových úspěchů. Pojďme si je představit.

Jarní soustředění Němčičky 2016 - přihlášky

Přihlášku na jarní soustředění v Němčičkách najdete na prihlasky.triatlonklubostrava.cz.

Triatlon Rýmařov

V sobotu 25.7. se konal už 21. ročník silničního triatlonu v Rýmařově.