Dřevěnický triatlon

Dne 28.07.2013 v 22:01, v kategorii Terenní triatlon

Cestou na soustřeďko jsem si odskočil vyzkoušet, jak se dělají terénní triatlony v Čechách.

Mým cílem byla víska Dřevěnice u Jičína. Konal se tu již 8.ročník Dřevenického rykotu. Distance nebyly nikterak zrádné, ale žádná z disciplín nakonec nebyla sranda.

Na start se postavilo kolem 80 závodníků a začalo se tradičně plaváním, tentokrát na 500m. Rybník měl lehce bahnitou až červenou barvu, že jste neviděli ani špičky nohou, když jste stáli po kotníky ve vodě. A to nejlepší nás teprve mělo čekat na obrátce. V půlce plavání jsme museli vyběhnout na souš a oběhnout metu. To by bylo v pohodě, kdyby už 50m od břehu nebylo po kolena vody, přičemž jsme se navíc po kolena brodili v bahně (tedy po pás vody, ale po kolena v bahně). O plavání se nedalo ani uvažovat, běh nepřicházel v úvahu. Ale všichni to měli stejné a pak jsme ze sebe v druhé polovině plavání všechno zase smyli.

Takže na kolo jsme už nasedali čistí. První polovina bajků byla převážně dokopce (na celkových 24km jsme nastoupali 750m) a nejvyšším bodem u nějaké zříceniny. Celá trať byla ale krásná, jen v lese, po loukách nebo šotolinkách, nechyběly technické ani prudké pasáže, dokonce i singletrackové části. Těžká byla hodně, ale hezká.

Z vody jsem vylézal kolem pěkného 20. místa, na kole jsem se prokousal dokonce na místo 10.! A pak přišel běh, tedy spíše horolezení. Na 5km jsme vyšplhali přes 350 výškových metrů, z toho prvních 100 bylo hned za depem na prvních 300metrech! Pak se to začalo houpat, pořád nahoru a dolů, velmi, velmi těžký profil. Na druhou stranu mi ale sednul více, než mým soupeřům, takže jsem dál stoupal pořadím až na konečné celkové 7. místo. A v kategorii dokonce 4. ! A jelikož vyhlašovali prvních 5, dočkal jsem se konečně také bedny :)

Atmosféra super, zázemí skvělé, pořadatelů dostatek a k jídlu po závodě velký kuřecí steak. Naprostá spokojenost!

Vojta

Více info zde: www.rykot.cz/

Komentáře k článku
Přidat komentářJméno
Email Pokud si přejete abychom vás mohli zpětně kontaktovat,uvědte prosím vaši emailovou adresu
Zpráva
Dvanáct
(napište číslicí)

Partneři

Partnerské weby

Další články

Oravaman 2016 - velmi intenzivní zážitek

Mezi triatlonisty je slovenský Oravaman pojem a v posledních letech se závod řadí mezi nejkrásnější triatlony v Evropě s pravidelnou účastí závodníků z 30ti a více zemí.

Zoe - naše jednička

Úspěchů za rok 2015 měla Zoe Zdražilová nepočítaně. Kde jen začít?

Úspěchy v roce 2015

Rok 2015 je již dávno za námi a s ním i spousta oddílových úspěchů. Pojďme si je představit.

Jarní soustředění Němčičky 2016 - přihlášky

Přihlášku na jarní soustředění v Němčičkách najdete na prihlasky.triatlonklubostrava.cz.

Triatlon Rýmařov

V sobotu 25.7. se konal už 21. ročník silničního triatlonu v Rýmařově.