Miniduatlon Kunovice

Dne 28.07.2013 v 22:04, v kategorii Duatlon

Přímo z letního soustředění jsme vletěli do závodního víkendu. V sobotu terénní duatlon v Kunovicích a v neděli silniční Hlučín.

Sobotní vedra, modrá obloha bez jediného mráčku, teplota ve stínu přes 35st. (a taky dvouhodinový přesun autem bez klimatizace) slibovaly pro Kunovický miniduatlon opravdu silné zážitky. A taky že jo!

Hned úvodní běh na 5km měl slušné převýšení a bohužel se běželo stále na slunci. Louku střídalo pole a rozpálená asfaltová cesta. Běželo se někam nahoru k vysílači, pak si moc nepamatuji. Střípky z prvního depa, když se mi celkem hodně točila hlava. Pak že sedám na kolo a zjišťuji, že i bezdušáky můžou unikat, dokonce přes špice. Po prvních metrech se začíná lehce stoupat. Žaludek proti dalšímu výkonu protestuje. Já protesty ignoruji. Žaludek trvá na svém a po chvíli... (udělal bych radost Karlovi Zadákovi :) ) Pak přišel úsek, kdy jsem jel, chvilku i tlačil, prý jsme sjížděli nějaký technicky těžký sjezd. Nespadl jsem, to vím jistě. Silnější vzpomínku mám ale na brod. Vody po kolena, konečně osvěžení a snížení tělesné teploty pod 40stupňů. Až zde jsem se nastartoval a zbytek kola už měl fyzicky pod kontrolou při plném vědomí. Ani to mi ale nepomohlo, tlak v zadním kole už byl nebezpečně nízký a stále klesal... až jsem v jednom technickém sjezdu vyzul plášť. A tak moje druhá běžecká část začla o chvilku dříve. Naštěstí mi po pár minutkách nějaký hodný závodník shodil pumpičku a tak jsem byl schopen do kola vrátit aspoň necelou jednu atmosféru. A pak přišly úseky jízdy střídané s dofoukáváním až do druhého depa. Závěrečný běh měl pouze 1,5km po rovině a začínal průběhem přes sprchy, což mi stačilo k tomu, abych závod dokončil. O umístění nešlo, daleko přede mnou v cíli už mě čekala Luckou s kofolou. Těšil jsem se na obě :) Příští rok ale jedu zase - únava, vedro, nevolnost, technické problémy, za nic z toho pořadatel nemohl a naopak připravil velice hezkou, ale velmi obtížnou trať. Jen jsem neměl štěstí a svůj den (a zkušenosti). Svůj narozeninový závod jsem si rozhodně představoval jinak :) A o den později na Hlučíně jsem na tom nebyl o mnoho lépe, ale tam se prosadili aspoň další členové oddílu...

Vojta

info: www.obec-kunovice.cz…

Komentáře k článku
Přidat komentářJméno
Email Pokud si přejete abychom vás mohli zpětně kontaktovat,uvědte prosím vaši emailovou adresu
Zpráva
Dvanáct
(napište číslicí)

Partneři

Partnerské weby

Další články

Oravaman 2016 - velmi intenzivní zážitek

Mezi triatlonisty je slovenský Oravaman pojem a v posledních letech se závod řadí mezi nejkrásnější triatlony v Evropě s pravidelnou účastí závodníků z 30ti a více zemí.

Zoe - naše jednička

Úspěchů za rok 2015 měla Zoe Zdražilová nepočítaně. Kde jen začít?

Úspěchy v roce 2015

Rok 2015 je již dávno za námi a s ním i spousta oddílových úspěchů. Pojďme si je představit.

Jarní soustředění Němčičky 2016 - přihlášky

Přihlášku na jarní soustředění v Němčičkách najdete na prihlasky.triatlonklubostrava.cz.

Triatlon Rýmařov

V sobotu 25.7. se konal už 21. ročník silničního triatlonu v Rýmařově.