Žilinský Garmin kros triatlon

Dne 20.09.2013 v 11:46, v kategorii Terenní triatlon

Můj osobní vrchol triatlonové sezóny a finálový závod Moravskoslezského poháru v triatlonu se konal v půlce srpna v Žilině.

Závod se jel na dvou distancích, přičemž obě byly pro vybrané kategorie mistrovstvím Slovenska. Ostatní účastníci si ale mohli nemistrovsky zajet libovolnou délku. Já osobně jsem zvolil kratší variantu (0,5 - 18 - 6). Společně se mnou se závodu účastnil také Honza Krhut.

Na startu nás stálo jen 30, což mě překvapilo, protože distance byla mistrovstvím pro juniorské katerogie. Voda byla teplá, takže se plavalo bez neoprenů. Ačkoli jsem se v plavání během roku výrazně zlepšil, na nejlepší to stále ani náhodou nestačí. Z vody jsem vylézal jako 15., depo opouštěl na 12. místě. Ale zato jsem si spravil chuť na horském kole. V rovinatém úvodu jsem předjel pár jedinců, ale pak přišel dlouhý a prudký kopec. Jel jsem co nejdál, ale stejně jsem nakonec musel slézt a kus tlačit/běžet. Jak jsem se ale nakonec dozvěděl, tlačila zde naprostá většina závodníků a vyjeli to snad jen 3 jedinci z elity, která zde jela později. Pak přišla nádherná hřebenovka a velice, opravdu velice pěkný a náročný technický sjezd. I ten jsem zvládl a cestou k depu jsem na posledním kilometru dojel Honzu. Společně jsme zařízli ještě jednoho juniora a dorazili do depa. Tam mě velice překvapil komentátor, který nám hlásil průběžné třetí a čtvrté místo absolutně! To nás nabudilo ještě více. Běh byl tvořen ze dvou 3km okruhů. V prvním okruhu jsme s Honzou pěkně spolupracovali a soupeřům za námi utíkali. Ti před námi byli bohužel daleko. Nicméně Honza měl do posledního kola trošku více sil, tak jsem jen nezdržoval a hnal ho napřed. Svou pozici jsem si pak bezpěčně pohlídal až do cíle. Jaké bylo mé překvapení, když jsem tam zjistil, že přede mnou jsou pouze dva junioři a jeden kadet! Znamenalo to pro mne první vítězství v triatlonu v mé kategorii! Honza, ačkoli skončil přede mnou, byl v kategorii druhý, což je však také výborné umístění!

Triatlon klub Ostrava se tak v Žilině zapsal tučným písmem a odvezl si hned dva úspěchy ze dvou startů. Závody byly organizačně na velmi vysoké úrovni, stejně jako ceny a zajištění tratí. Za rok se zde plánuji vrátit znovu!

Více info na zilinskytriatlon.ner…

Vojta Gruchala

img13.rajce.idnes.cz… width="600" height="800">

Komentáře k článku
Přidat komentářJméno
Email Pokud si přejete abychom vás mohli zpětně kontaktovat,uvědte prosím vaši emailovou adresu
Zpráva
Dvanáct
(napište číslicí)

Partneři

Partnerské weby

Další články

Oravaman 2016 - velmi intenzivní zážitek

Mezi triatlonisty je slovenský Oravaman pojem a v posledních letech se závod řadí mezi nejkrásnější triatlony v Evropě s pravidelnou účastí závodníků z 30ti a více zemí.

Zoe - naše jednička

Úspěchů za rok 2015 měla Zoe Zdražilová nepočítaně. Kde jen začít?

Úspěchy v roce 2015

Rok 2015 je již dávno za námi a s ním i spousta oddílových úspěchů. Pojďme si je představit.

Jarní soustředění Němčičky 2016 - přihlášky

Přihlášku na jarní soustředění v Němčičkách najdete na prihlasky.triatlonklubostrava.cz.

Triatlon Rýmařov

V sobotu 25.7. se konal už 21. ročník silničního triatlonu v Rýmařově.