Běžecký podzim!

Dne 22.10.2013 v 13:39, v kategorii Běh

A zase je tu podzim a s ním i tradiční běžecká příprava triatlonisty.

Triatlony skončily už o prázdninách, ale sezóna pokračovala dále, ať už ostrým závoděním (duatlony, bajkové závody nebo běhy) nebo přípravou na sezónu příští (především běhání a plavání).

V září se konalo hned několik zajímavých závodů. Triatlonovou sezonu ukončila Větřkovická Xterra, tradičně blátivá a propršená. Následovalo pár silničních závodů, bajkový Děhylovský žabák nebo Okolo Lysé, silniční i terénní duatlony (MČR Žamberk, XDT Ostrý, Náměšť, XDT Koutyman) a hlavně začaly běhy. Sám jsem se účastnil běhu v Hlučíně nebo ve Studénce a září jsem zakončil Ostravským půlmaratonem v Bělském lese, kde jsem si o pár minut zlepšil osobák.

A je tu říjen a s ním ještě více běhů. První víkend však tradičně patří bajkové Plesenské stezce, kde měl náš oddíl také silné zastoupení. No a zpátky k běhání! Na prajské se konal Fachman kros, krásný závod u Kravař, 15km v terénu, symbolické startovné a pěkné ceny i tombola. V sobotu 12.10. byl Memoriál Michala Pětroše - prakticky charitativní krosový běh s možností volby kratší a delší trati. Já zvolil krátkou (5,4km) a v ní zvítězil. Delší pak běžel Pavel Hurník a také se umístil v první polovině startovního pole. V neděli byl první ročník krosu Přerovec - rodinná pohodová atmosféra, 13km horem kopce a následný táborák, ideálně strávená neděle. O umístění zde ani tak nešlo :) Další víkend pak byla velká akce - Hervis kros maraton, který však naštěstí nebyl tak dlouhý, jak název straší. Distance 12km i 23km vedly z Raduně přes Hradec zpátky do Opavy. Potkal jsem zde i Zoe Zdražilovou, která brala cenu za umístění ve své kategorii. A se setkali jsme se i další den, ve Slavkově u Opavy. Opět terénní běh, tentokrát však s intervalovými starty. Opět se mi zadařilo a domů jsem si odvezl pohár za druhé místo. Zoe skončila mezi svými na krásném třetím místě.

A co nás ještě čeká? Hned tento prodloužený víkend bude veselo - v sobotu v Beskydech Běhej Valach (12km) a pak dvě klasiky! V neděli Kobeřický půlmaraton a na státní svátek 28.10. Porubský čtvrtmaraton! Doufám, že aspoň v Porubě se nás na "domácím" závodě sejde více!

Vojta

Pár odkazů na zmiňované závody:
prajzskybk.webnode.c…
prajzskybk.webnode.c…
www.memorialmp.blogs…
www.silesia.opava.cz…
www.behopava.cz/news…
valachytour.cz/race/3
kobbeh.sweb.cz/KOBBE…
www.tjliga100.wz.cz/…


Komentáře k článku
Přidat komentářJméno
Email Pokud si přejete abychom vás mohli zpětně kontaktovat,uvědte prosím vaši emailovou adresu
Zpráva
Dvanáct
(napište číslicí)

Partneři

Partnerské weby

Další články

Oravaman 2016 - velmi intenzivní zážitek

Mezi triatlonisty je slovenský Oravaman pojem a v posledních letech se závod řadí mezi nejkrásnější triatlony v Evropě s pravidelnou účastí závodníků z 30ti a více zemí.

Zoe - naše jednička

Úspěchů za rok 2015 měla Zoe Zdražilová nepočítaně. Kde jen začít?

Úspěchy v roce 2015

Rok 2015 je již dávno za námi a s ním i spousta oddílových úspěchů. Pojďme si je představit.

Jarní soustředění Němčičky 2016 - přihlášky

Přihlášku na jarní soustředění v Němčičkách najdete na prihlasky.triatlonklubostrava.cz.

Triatlon Rýmařov

V sobotu 25.7. se konal už 21. ročník silničního triatlonu v Rýmařově.