Časovka – Arcelor Mittal 2012

Dne 14.05.2012 v 13:39, v kategorii Cyklistika

V neděli 13.5. se uskutečnil 2. závod SPACu – časovka se startem na parkovišti Hyundai (u Nošovic).

Trať v areálu automobilky s několika kruháči rovinatá až do Vojkovic a pak už kopečky přes Dobratice s točkou v Nižních Lhotách a cílem na úpatí Prašivé u hospody Kohutka.

Celkem cca 19 výživných km v chladném počasí a citelným pofukováním. Pořadatel Cyklistický oddíl Racing Olešná zvládl vše na jedničku a to i v situaci, kdy závod byl současně i krajským přeborem v časovce a tudíž přítomni byli i svazoví rozhodčí. Mezi cca 160 závodníky startovali za Triatlon klub Ostrava Vojta Gruchala, Honza Palider jun. a Jirka Jakl. Škoda, že Tom Jakl byl marod, časovka je jeho silná disciplína.

Nejlepší, těžko uvěřitelný čas zajel Matěj Lasák / MAX CURSOR Ostrava / - 28:17, tzn. průměr na obtížném profilu tratě přes 40km/h.