Trofeo Cinelli Velkopolomské okruhy 2012

Dne 17.06.2012 v 18:10, v kategorii Sprint triatlon

Asi nejtěžší cyklistický závod seriálu SPACu odstartoval v sobotu 16.6.

Ve Velké Polomi v 10h vloženým závodem handbiků, v 11:10 pak elitou na 8kol a kategoriemi A a B na 6kol a v 5min intervalech pak junioři s C na 5kol a ženy s D a E na 3kola. (1 kolo: 16,8km) Pro elitu byly vypsány zajímavé pricemoney, bodovaly se průjezdy na vrchařské prémii na vrcholu Jilešáku a rychlostní prémie při průjezdy cílem.
Na trase Polom-Háj-Jilešovice-Dobroslavice-Plesná-Polom plné výživných kopců udělalo vedro (30°C ve stínu) své. V případě méně trénovaných borců závodění skončilo tak v polovině, pak už to byl jen boj s vůlí o dojetí. Např. Tom Stolařík 3× spadnul před cílem z kola na 1. místě v juniorech ale nakonec skončil 2. Občas se někdo „kantnul“ i v cíli.
Za TKO jsme startovali Tom Gruchala, Tom a Jirka Jaklovi, Iva Jaklová pak na bedně 2.

Výsledky se objeví na stránkách SPACU www.spac-os.cz/kalen… target=blank>www.spac-os.cz/kalen… Foto Raškovi: sk-zafar-frenstat-p-… target=blank>sk-zafar-frenstat-p-… Jirka Jakl